מקלחונים מומלצים

נכון להיום, כמעט בכל חדר רחצה בישראל נוכל למצוא את המקלחונים המוכרים והטובים. למקלחונים נודעו יתרונות רבים על פני האמבטיה המסורתית. המקלחונים אינם תופסים מקום רב בחלל החדר, הם נוחים לשימוש, שומרים שהמים לא יצאו מעבר לתחום המקלחון ומחוץ לחדר הרחצה.

בשל הביקוש הרב למוצר זה, בשוק קיים כיום מבחר גדול של אביזרים, דגמים ויצרנים. מותאמים לחדרי רחצה שונים, בצורות שונות, בעיצובים שונים ואפילו מסוגים שונים של זכוכית. מגוון חב זה עשוי להקשות עלינו לבחור את המקלחון המתאים ביותר. במאמר הבא נמנה בפניכם סוגים שונים של מקלחונים מומלצים, זאת על מנת שתוכלו לעשות את בחירת המקלחון המושלם בעבורכם.

 

מקלחון פינתי

במקלחון פינתי משתמשים כאשר המקלחת מותקנת בפינת חדר האמבטיה. במצב כזה הפתרון המקובל הוא להתקין מקלחון פינתי הממוקם בפינת החדר, כך שנוצר מלבן או ריבוע המורכב משני קירות זכוכית ושני קירות של החדר. במהלך הסגירה, הדלתות נצמדות אחת לשנייה על ידי מגנט, ונסגרות לכיוון פינת המקלחון. כיום, הפורמט הזה הוא הפורמט המקובל יותר בהתקנת מקלחון.

המקלחונים מהסוג הזה נפוצים מאוד, בעיקר הודות למיקום הפרקטי שלהם בפינת חדר הרחצה. מקלחונים אלה מתאימים במיוחד לחדרי רחצה צפופים וקטנים, שכן הם מנצלים בצורה אופטימלית את שטח החדר. יש לשים לב – על מנת שעיצוב המקלחון יחד עם המראה הכללי של המקלחון יהיה אסתטי ונעים, מומלץ לתת תשומת לב לכל הפרטים הקטנים בחדר ולנסות להתאים אותם לעיצוב של המקלחון. אם בחרתם מקלחון פינתי לחדר רחצה גדול, תיהנו ממרחב פנוי לטיפוח, אווירה אלגנטית ויוקרתית.

מקלחון פינתי מרובע

סוג המקלחון הזה הוא המוכר והנפוץ מבין המקלחונים הפינתיים. איך הוא נראה? אל פינת החדר מצמידים, בדרך כלל, שתי דלתות כנף וכך מקבלים חלל פניני בצורת מרובע.

 

מקלחון פינתי עם דלתות הרמוניקה מתקפלות

מקלחון מסוג זה מתאים בעיקר לחדרי רחצה קטנים מאוד. התקנה של מקלחון כזה מצריכה שימוש בשטח מינימלי.

 

עיצובים שונים למקלחונים פינתיים

עיצוב מקלחון פינתי יכול להיות יצירתי ומגוון ככל שתרצו. אפשר לבחור סוגים שונים של זכוכית – שקופה, אקסטרה קליר, חלבית, גרניט, פפיטה, מאסטר קרה, אסיד, אנטיסאן מושחר, מאסטר ליין, עם דלתות כנף, או דלתות הזזה, אפשר לגוון בעזרת הפרזולים ולבחור ידיות מהודרות, או מסגרת שחורה מרשימה.

 

בחירת הזכוכית למקלחון פינתי

הנושא הבטיחותי חשוב מאוד כאשר באים לבחור סוג זכוכית. העיקרון שצריך להנחות אתכם בבחירת הזכוכית הוא, שהזכוכית תהיה עבה באופן כזה שתעמוד בדינמיות ובעומסים שכרוכים בשימוש במקלחון. עובי הזכוכית צריך להיות כזה שגם אם היא תקבל מכה חזקה, היא לא תתנפץ לרסיסים ותסכן אתכם.

טרם אתם רוכשים זכוכית למקלחון, יש לבדוק שהיא עשויה מזכוכית מחוסמת. לזכוכית כזו יש שני יתרונות: בטיחות יתירה, וכן היא תאפשר לכן מגוון של עיצובים לבחירה.

 

מקלחון חזיתי מקלחונים מומלצים

בחדרים בהם קיימת נישה שתחומה בין שלושה קירות, קיימת אופציה להתקין מקלחון חזיתי. במקלחון זה יהיה קיר זכוכית אחד בלבד, שהוא יהווה את פתח הכניסה. כך מתקבל מקלחון ייחודי ששלושה מקירות הבית וקיר זכוכית אחד תוחמים אותו. מקלחונים מהסוג הזה מתאימים לחדרי רחצה גדולים. בנוסף, קיימת אופציה להפוך מקלחונים מהסוג הזה למקלחונים זוגיים וכן להכניס פנימה הוספות שונות. מיקום של מקלחון מהסוג הזה בחדר הרחצה מעניק תחושה של רוחב, והזכוכית השקופה שנמצא בחזית נותנת מראה ייחודי לחדר כולו.

 

סוגי דלתות למקלחון חזיתי

 

מקלחון חזית קבוע ודלת הזזה

בסוג מקלחון זה יהיה יחידת זכוכית אחת קבוע לקיר הצדדי של המקלחון או אפילו שתי יחידות קבועות המחוברות לצדדים, כאשר ביניהם תהיה דלת הזזה אחת או שתיים שנפתחות לצדדים בלי צורך בצירים. תפקיד הלוחות הוא לשמור על כך שהמים יישארו בתוך המקלחון ולא ייצאו החוצה. דלתות ההזזה מאפשרות פתיחה וסגירה נוחה מאוד של המקלחת. מקלחון מהסוג הזה מתאים לחדר רחצה עם מקום ייעודי למקלחון חזיתי וכמובן מרחב מספיק גדול להתקנת דלת הזזה.

 

מקלחון חזיתי עם דלת כנף אחת, או שתיים

דלתות כנף נפתחות כלפי החלל הפנימי של המקלחון וגם לבחוץ, ולכן הן לא תופסות מקום בחלל החדר גם כאשר הן פתוחות. כדאי לדעת שאפשר לבחור דרכי פתיחה שונות: מקלחון עם דלת כנף אחת שלצדה יהיה לוח זכוכית קבועה; מקלחון עם דלת כנף אחת גדולה; שתי דלתות כנף שנפתחות לשני כיוונים שונים. ההבדל המרכזי בין צורות הפתיחה השונות הוא בגודל המפתח, מרכיב שמושפע מצרכי המשתמש.

מקלחון חזיתי עם דלת הרמוניקה מתקפלת

חדרי רחצה עם נישה מתאימה למקלחון חזיתי, יזכו לאפשרות התקנה של דלת הרמוניקה אחת או שתיים. דלתות הרמוניקה מעניקות פתח רחב ונוח לכניסה ויציאה. בדומה לדלתות הזזה, גם דלתות הרמוניקה כמעט אינן תופסות מקום במרחב בעת פתיחתן, ולכן הן מתאימות מאוד גם לחדרי רחצה קטנים.

 

אמבטיון מקלחונים מומלצים

במצבים דומים של חזית הסגורה בשלושה קירות, ישנה אפשרות להתקין 'אמבטיון'. אמבטיון למעשה נועד להגן על אמבטיה המוגנת בקירות משלוש רוחות, בדומה למקלחון חזיתי. מדובר במקלחון קטן ונמוך, המקיף את האמבטיה כדי לשמור שלא יברחו מים החוצה בעת הרחצה. אמבטיון מחליף את וילון האמבט המסורתי ומעניק גבולות ברורים לרחצה באמבט. בתוך תחום ה'אמבטיונים' כדאי לשים לב לכמה פרמטרים חשובים:

 

זכוכית מעוצבת

כל סוגי הזכוכית שאנו מציעים הם בטיחותיים, ויחד עם זאת מגיעים במגוון אפשרויות לעיצוב. במרחב האפשרויות שיוצע בפניכם, תוכלו לבחור בזכוכית שקופה, אקסטרה קליר, חלבית, גרניט, פפיטה, מאסטר קרה, אסיד, אנטיסאן מושחר, מאסטר ליין וזכוכית בהדפסה לבחירתכם ועוד.

 

מידות

לבחירתכם תוכלו לקבל אצלנו אמבטיונים במידות סטנדרטיות, אך במידת הצורך האמבטיונים יותאמו אישית לצרכים שלכם ולתנאים הקיימים בחדר הרחצה שלכם.

 

דלתות

מבחינת דלתות האמבטיונים, יש לדעת שישנם מספר סוגים שונים של אמבטיונים, ביניהם: אמבטיון עם דלתות הרמוניקה או דלתות הזזה, אמבטיון עם דלת כנף בודדת או שתי דלתות כנף, אמבטיון עם קיר זכוכית קבוע + דלת שיחסוך לבעלי חדרי רחצה קטנים מקום נחוץ בחדר.

 

מניעת רטיבות ובטיחות

המטרות המרכזיות של האמבטיון הן לשמור על רצפת חדר האמבטיה וכל חפצי החדר מפני רטיבות, וכן לשמור על פרטיותם של המתרחצים בו. בנוסף יש לדעת שבשביל אמבטיון בטיחותי מזכוכית עמידה וחזקה, נהוג להשתמש במשטחי זכוכית בעובי 8 מ"מ, שתפקידה לבודד את אזור האמבטיה משאר אזורי חדר הרחצה, תוך מניעה של הרטבה חיצונית.

 

לסיכום מקלחונים מומלצים

כמו בכל שוק הצרכנים, מוצר שיש לו ביקוש גבוה מייצר מנעד רחב של סגנונות, עיצובים וטכניקות שונות. המקלחונים שהפכו למוצר חם בשוק הישראלי ובכלל, מוצעים לקנייה ללקוחות בסוגים שונים: מקלחון פינתי שיתאים בעיקר לחדרי אמבטיה קטנים, אבל יחד עם זאת הוא מגוון בעיצובים שונים; מקלחון חזית שממוקם בחזית זירת החדר ומשפיע מאוד על עיצובו; והאמבטיון שלמעשה הוא מעין מקלחון נמוך שנמצא מעל האמבטיה, בכוונה תחילה שלא יברחו מים בזמן הרחצה. שלושת הסוגים הללו הם הנפוצים ביותר, ולהם מגוון רחב מאוד של עיצובים, תוספות וזכוכיות שונות. אצלנו תוכלו להתרשם ממרחב האפשרויות הרב שקיים בתחום זה.

מקלחון חזית קבוע + דלת הזזה 8 מ״מ

T Glass
T Glass

חברת T Glass היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן