מעקות זכוכית מומלצים

מעקות זכוכית מומלצים נהוג לחשוב שהזכוכית היא חומר שברירי וחלש. בשנים האחרונות החלה התפתחות ענפה בשוק המעקות, ובפרט מאלו העשויים מזכוכית. כיום יש ברשותנו מבחר גדול ומיוחד של מעקות מעוצבים.

כאמור, בין מגוון המעקות יש סוג מעקה אחד שנחשב לפופולארי מאוד והוא מעקה הזכוכית. במעקה הזכוכית ניתן לעשות הן בין חלקו החיצוני של הבית והן בחלקו הפנימי.

יש בידנו למנות את יתרונותיו הרבים של מעקה הזכוכית, והעיקרי שבם הוא השילוב המנצח שלו בין בטיחות ויופי – שילוב שהופך אותו למוצר מבוקש ביותר. מכיוון שחומר הזכוכית שקוף, מעקה הזכוכית אינו חוסם את תאורת פנים הבית ומאפשר מעבר אור. כמו כן הזכוכית נותנת תחושה של מרחב והרגשה של חלל גדול ומואר. חיתוך לוחות הזכוכית בגדלים שונים וצורות אבסטרקטיות יוצר סגנון ייחודי ומעוצב למעקות. בנוסף, אפשר לשלבם עם חומרי גלם נוספים ולהתאים אותם לקווי בנייה ישרים, ספירליים ועוד.

 

מדוע לבחור מעקות זכוכית?

אם אתם עוד מתלבטים באיזה סוג מעקה לבחור לבית או לעסק שלכם, יש לנו כמה סיבות טובות למה כדאי לכם להתקין מעקה זכוכית:

 

בטיחות, עמידות ופונקציונאליות

הזכוכית ממנה עשויים המעקות מורכבת מחומר עמיד בפני שחיקה, כזה שלא דורש טיפול מיוחד ולא מתבלה עם הזה. כמו כן, מעקי הזכוכית נוחים להתקנה ולהסרה; הם מיוצרים בצורה מדויקת כך שיהיו בטיחותיים ותואמים לכל התקנים הנדרשים.

 

נתונים יבשים

התכונות הטבעיות של הזכוכית מאפשרות לה את היכולת ליצר משחקי אור וצל; כך גם מתאפשרת תחושת המרחב. יתרון בולט של מאפייני מעקה הזכוכית, על פני חומרי גלם אחרים, הוא שהוא תופס שטח קטן.

 

אלמנט עיצובי

בזכות יתרונותיה הטבעיות של הזכוכית, היא ניתנת לעיצוב במגוון צורות. כך ניתן לתכנן מעקי זכוכית מיוחדים המשולבים עם חומרים אחרים. שילוב מעקי זכוכית בעיצוב העסק או הבית הוא תוספת עיצובית, מרשימה ומתקדמת.

 

סוגים שונים של מעקות זכוכית

 

מעקה זכוכית למדרגות

עניינו של המעקה בצורה הפשוטה ביותר הוא – בטיחות. בהעדר מעקה חזק ויציב התוצאות עלולות להיות כלל לא טובות; בשל כך חשוב ביותר לבחור מעקה בטוח שיאפשר לנו להתהלך בבטחה בין הקומות. בין אם מדובר על מדרגות העסק או על מדרגות הבית, מעקה זכוכית תמיד יתרום למראה המהודר והיוקרתי של משכנכם – דבר שימשוך אנשים להיכנס פנימה. מעקה זכוכית אינו דורש טיפול ותחזוקה קבועה, הוא נח להתקנה בעבור מדרגות, הדורשות מעקה עמיד לטווח רחוק.

מעקות זכוכית

 

מעקה זכוכית לבריכת שחייה

אין מקום יפה יותר מכניסה לבריכה בה מותקן מעקה מזכוכית. השילוב של הזכוכית הם המים משווים תחושה מרגיעה, בטוחה וחמימה. למרות שמעקה הזכוכית שקוף, השתקפות המים עליו (בין אם מתאורה סינטטית או טבעית) עוטפת את הנמצאים בה ובשפתה תחושת פרטיות.

מעקות זכוכית

 

מעקה זכוכית למרפסת

מעקה זכוכית למרפסת הוא מעקה הזכוכית האידאלי לשימוש חוץ, שכן הוא אינו מתבלה או מחליד. למי שאוהב רגעים שקטים במרפסת, מעקה הזכוכית יאפשר מראה פנורמי על הנופים וצפייה על הסביבה הקרובה. מעקה למרפסת מוכרח להיות עמיד וחזק. מעקה שכזה בנוי מלוחות זכוכית מלאים המונעים סכנת נפילה.

את לוחות הזכוכית המחוסמת מחברים עמודי אלומיניום, ופעמים רבות גם מוסיפים מוט עליון. כשמתקינים מעקה זכוכית במרפסת לא צריך לחשוש שהזכוכית תתרסק או תשבר ממכה, לכן הוא נחשב מעקה בטיחותי מאוד. אצלנו תכנון מעקה זכוכית למרפסת ייעשה בצורה מדויקת ומקצועית, כך שהעיצוב והיופי לא יבואו כלל על חשבון מידת הבטיחות הגבוהה.

מעקות זכוכית

 

סוגי פרזול למעקי זכוכית

את מעקה הזכוכית ניתן להתקין בשלוש דרכים:

 

עמודים מעקות זכוכית מומלצים

מעקה זכוכית על עמודים מעניק מראה מיוחד ודרמטי יותר וניתן להתקין אותו הן על עמודי נירוסטה והן על עמודי אלומיניום. מעקי זכוכית אלה נתמכים על ידי פרופילים של מתכות בצורת עמודים שמספקים עיצוב מיוחד ותמיכה חזקה במיוחד.

 

שימוש במחברי נקודות (רוזטות)

מחברים אלו מותקנים על גבי המדרגות ו/או הקירות ולמעשה אוחזים בזכוכית בנקודות שונות. מנטים הם סוג של תופסני מתכת קטנים אשר מחזיקים את המעקה לכל אורכו. מעקה זכוכית עם מנטים מעניק מראה סולידי ועדין והמחיר כלל לא בשמיים ולחלוטין שווה את התוצר.

 

מעקות שתולים

מעקות אלו מותקנים בתוך תעלות שמוצבות לאורך המדרגות, כך שהמראה שנוצר הוא אך ורק של זכוכית טהורה, ללא עמודים. מעקה זכוכית שתול הוא בעצם מעקה שהבסיס שלו מותקן בתחתית הריצוף, דבר אשר יוצר אפקט של ריחוף היות ורואים רק את הזכוכית ללא כל אזכור של הפרזול שנמצא כאמור מתחת לריצוף.

יש לציין שכל סוג של התקנה יוצר מראה מעט שונה, זאת בשל מספר משתנים כגון: סוג ההתקנה וסוג החומרים שמעגנים את הזכוכית למקומה.

 

צבע הזכוכית

הזכוכית מגיעה במספר סוגים של צבעים:

 

זכוכית חלבית

החלק הפנימי של זכוכית זו צבוע בלבן, דבר שיוצר מראה אטום כמו של מקלחונים אטומים. יחסית לשאר המעקות מחירו של מעקה הזכוכית יקר יותר.

 

זכוכית שקופה

הזכוכית הרגילה שכולנו מכירים. הגוון הירקרק שלה מגיע בעקבות העופרת אשר מצויה בו.

 

זכוכית אקסטרה קליר

בשונה מהזכוכית השקופה, זכוכית האקסטרה קליר נקייה לגמרי מכל גוון וצבע שהם. על ידי תהליך של הוצאת העופרת ממנה נוצר המראה השקוף, שהעופרת כאמור היא הגורם לגוון הירקרק שמצוי בזכוכית הרגילה. לרוב, מחירה של זכוכית זו יהיה גבוה יותר מהזכוכית הרגילה. לפני שאתם ממהרים לרכוש את הזכוכית היקרה יותר מטעמי יוקרה או נראות, שימו לב כי כל עוד שאתם לא צובעים את הזכוכית בצבע אחר (כמו בזכוכית חלבית למשל) לא תמיד תוכלו להבדיל בין הזכוכית השקופה לזכוכית האקסטרה קליר.

 

ייצור מעקות זכוכית למדרגות

ייצור מעקי זכוכית למרפסות או מדרגות החל לצבור תאוצה בשנים האחרונות, זאת על ידי מספר טכניקות כמו ייצור לוח זכוכית רגיל בעל תרכובת של פלימרים וזכוכית או ציפוי פולימורי עמיד. כיום אפשר לייצר מקי זכוכית אפשרויות רבות של תצורות וגדלים, ולשלב אותם בקלות יתרה בעיצובים השונים. בנוסף, בזכות מירב אפשרויות הבחירה הקיים שיש בפנינו וחומרי הגלים הרבים בהם אנחנו מחזיקים, תוכלו להגיע לכל תוצאה עליה חלמתם!

אם מדובר בעיצוב בתי יוקרה או משרדים, מעקות לוחות זכוכית הם הבחירה המושלמת. ניתן לשלב אותם עם עמודי ברזל או אלומיניום ובכך ליצור מראה יוקרתי ונקי לבתים, או מראה מתקדם לעסקים ומשרדים. כיום גם נעשה שימוש בשלל מעקות זכוכית לבריכה במלונות, בווילות, בבתים או בכל מקום אחר שמחזיק בריכה בגינה.

 

סיכום מעקות זכוכית מומלצים

אין ספק שזכוכית היא אחד מחומרי הגלם האיכותיים שיש בשוק. מעקה זכוכית מקנה עמידות לטווח ארוך, ובשונה מחומרי גלם אחרים, גם לא מראה סימנים של התבלות או התיישנות וגם שומר על מראהו הנפלא והמבריק. אצלנו תוכלו ליהנות משירות מעולה אשר בא לידי ביטוי הן ביחס החם והאישי לכל לקוח והן בביצועים של מיטב המקצוענים שיש לתחום להציע.

בעלי מקצוע רבים כיום מציעים עבודות זגגות והתקנת זכוכית בבתים כאשר כל בעל מקצוע נבדל באיכות העבודה ובמחיר שהוא גובה, כמו גם בסוג העבודות שהוא מבצע. לקוח חכם ידע למצוא עמק השווה בין עבודה איכותית ולבין מחיר נוח, וכמובן לבצע סקר שוק מתאים ורחב.

T Glass
T Glass

חברת T Glass היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן