מעקה זכוכית למדרגות

מעקה זכוכית למדרגות פנימי בבית הוא בגדר חובה. תפקידו למנוע תאונות ונפילות, כדי להגן על בני הבית ועל האורחים מפני פגיעה.

 

יחד עם זאת, רוב חומרי הגלם מהם מקובל לייצר מעקות למדרגות נוטים לפגוע במראה הכללי של הבית והופכים את גרם המדרגות לפריט לא כל כך אסתטי. אבל בתקופה הטכנולוגית בה אנו חיים, יש פתרון כמעט לכל בעיה ואת בעיית המעקה למדרגות פנים, פותרים היום בעזרת זכוכית.

אדריכלים אוהבים מעקות זכוכית

האמת היא שאדריכלים לא אוהבים מעקות בכלל. הם חוסמים, מפרידים, מסתירים ומפריעים. אבל בדיוק בגלל זה, מעקה זכוכית הוא הפתרון המושלם. הוא מספק את ההיבט הבטיחותי של המדרגות בצורה איכותית והוא בדרך כלל שקוף. לכן אדריכלים מעדיפים להשתמש בו.

בנוסף, תגלו בהמשך המאמר כי מעקות זכוכית הם אלמנטים המאפשרים חופש יצירה עצום, שכן קיים מגוון עצום של אפשרויות בחירה לעיצוב מעקות זכוכית ולכן, כל אדריכל יכול להתחבר ולמצוא את המעקה המתאים לבתים שהוא מתכנן.

מעקה זכוכית למדרגות
מעקה זכוכית למדרגות

מעקה זכוכית – זה בכלל בטוח?

מעקות זכוכית משמשים כיום כמעט בכל מקום – מרפסות, גרמי מדרגות ואפילו מסביב לבריכות שחייה. מעקות מסביב לבריכת שחייה אמנם משמשים בעיקר למניעת גישה של ילדים ללא השגחה, אבל מעקות זכוכית למרפסת ולצד גרמי מדרגות, משמשים בתפקיד בטיחותי לגמרי.

 

מה אומר התקן הישראלי?

הם מיועדים למנוע נפילות ולהגן על בני הבית מפני פגיעה.

משום כך, התקן הישראלי קובע כללים מחמירים במיוחד לבניית מעקה זכוכית – בין אם הוא מיועד למרפסת ובין אם למדרגות.

 

החוזק של זכוכית מחוסמת

מעקה זכוכית חייב להיות מיוצר מזכוכית מחוסמת, שהיא עמידה וחזקה מאוד ומשמשת במגוון שימושים אחרים, כאשר ההיבט הבטיחותי הוא בעדיפות עליונה.

לאחר מכן, חשוב להבין כי מעקה זכוכית חייב לעמוד בתקן גם מבחינת הגובה. הוא חייב להיות מספיק גבוה כדי למנוע טיפוס של ילדים וכדי למנוע נפילה בגלל הישענות של מבוגרים.

לבסוף, מעקה זכוכית צריך להיות מקובע למקומות באמצעות אלמנטים חזקים מנירוסטה, אשר מבטיחים כי המעקה לא יזוז ולא יקרוס, גם תחת לחצים כבדים.

 

עיצוב מעקה זכוכית למדרגות – השמים הם הגבול

זכוכית היא חומר מדהים ביופיו, המעניק לכל מקום אליו הוא מגיע תחושה אלגנטית, אוורירית ומוארת, אשר נובעת מהשקיפות של החומר, אך גם מהאיכות, הניקיון והברק הטבעי שיש לזכוכית.

למרות התכונות העיצוביות הטבעיות הנפלאות של חומר גלם טבעי זה, הטכנולוגיה מספקת עוד אינספור אפשרויות לצורך עיצוב מעקה זכוכית למדרגות – רבות ככל שהדמיון שלכם מאפשר לכם לדמיין.

 

סוגי זכוכית

עיקר ההשפעה על מראה המעקה נוצרת בעקבות בחירת סוג הזכוכית. לא מדובר על עובי הזכוכית, אלא על הצבע שלה, המרקם שלה והצורה שלה.

אפשר לבחור זכוכית מעושנת, או חלבית, צבועה, או מודפסת, עם ציורים, או עם תמונות. אפשר לבחור זכוכית משולבת עם חומרי גלם אחרים, כמו עץ, או מתכת. אפשר לבחור בלוחות זכוכית ישרים, אלכסוניים, או מעוגלים.

חריטות ועיצובים

ניתן גם להזמין זכוכית במרקם מחוספס, גלי, או עם חריטות נאות לאורכה.

כל בחירה כזו משנה את מראה המעקה ונותנת לו אופי אחר. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הזכוכית מהווה את רוב שטח המעקה, אם לא את כולו ולכן חשוב לבחור בצורה נכונה את העיצוב שלה – גם אם משמעות הדבר היא להתייעץ עם מעצבים לצורך העניין.

 

התקנת מעקות זכוכית

מלבד הבחירה בסוג הזכוכית, יש לבחור גם את צורת ההתקנה של המעקה, אשר משפיעה על רמת היציבות והחוזק של המעקה, אך משפיעה מאוד גם על המראה הסופי שלו.

 

מעקה זכוכית שתול

זהו מעקב בעל בסיס בנוי על עמודים מתחת לרצפה. המראה המתקבל הוא של מעקה זכוכית העומד בפני עצמו, ללא תמיכה ולכן המעקה הזה נחשב נפוץ ומבוקש. יחד עם זאת חשוב להבין כי ניתן להתקין מעקה כזה רק במהלך בניית בית חדש, או שיפוץ נרחב של בית קיים.

 

מעקה זכוכית עם מנטים

מנטים הם תופסנים קטנים ממתכת, המותקנים לאורך המעקה. זהו סוג נפוץ מאוד של מעקה, שכן ההתקנה שלו זולה יחסית והמראה המתקבל הוא עדין ואלגנטי.

 

מעקה זכוכית עם עמודים

עמודי מתכת העומדים לאורך המעקה מחזקים ומייצבים אותו בצורה בטוחה, אם כי המראה המתקבל הוא פחות תנקי ולכן המעקה הזה פחות נפוץ מאחרים.

 

מעקה זכוכית למדרגות עם מאחז יד

מעקה למדרגות חייב להיות מצויד במאחז יד יציב, רחב מספיק ונוח לאחיזה, שכן עלייה או ירידה במדרגות מצריכה לרוב אחיזה לצורך התייצבות.

מאחזים למעקות זכוכית עשויים לרוב ממתכת, כמו אלומיניום, או נירוסטה, אם כי ניתן גם למצוא מעקות זכוכית למדרגות בלי מאחז יד, מסיבות אסתטיות.

למותר לציין כי הוספת מאחז יד משנה את עיצוב המעקה ולכן יש להקדיש מחשבה וכדאי גם להתייעץ עם מעצבים, כדי לבחור מאחז יד מתאים, אסתטי ונוח למעקה שלכם.

 

לסיכום

מעקות זכוכית הם אלמנטים חיוניים, שתפקידם לשמור על הבטיחות של בני הבית. יחד עם זאת, הם אלמנטים עיצוביים חשובים, שכן הם מאפשרים לשמור על הבטיחות מבלי לאבד את החופש, את המרחב ואת היצירתיות, בבחירת העיצוב למעקה.

ניתן למצוא מגוון גדול של עיצובים לזכוכית מחוסמת, כמו גם מגוון רחב של שיטות התקנה, ואף מגוון עיצובים למאחז היד של המעקה. חשוב להתייעץ עם מעצבת פנים, או אדריכל, כדי לעשות את הבחירה הנכונה ולעצב מעקה זכוכית במראה מושלם.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות לרכישת והתקנת מעקה זכוכית למדרגות השאירו פרטים

העבודות שלנו

T Glass
T Glass

חברת T Glass היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן