כמה עולה מראה לבית

כמה עולה מראה לבית  – נורמה מודרנית

קשה לדמיין בית בלי מראות. המראה מהווה פריט פונקציונאלי ואסתטי בו זמנית. מראות מעוצבות לבית כובשות היום את החלל בווריאציות שונות.אם בעבר היה ניתן לראות בעיקר מראות בקונטקסט של עמדת טיפוח או בצורה סמויה בתוך הארונות, הרי שכיום המראות יוצאות לאור וזוכות לנוכחות מרשימה ולהתייחסות עיצובית מרעננת.

המראות מככבות על גבי קירות בחדרים מרכזיים בצורניות משתנה, חבוקות במסגרות דקורטיביות המוסיפות לכל מראה טוויסט אחר.

בעבר מראה הייתה רק מראה והיום מראה זה אביזר חובה בכל בית עם שימוש יום יומי, בשנים האחרונות המראות הפכו לכלי לעיצוב הבית, המשרד ואפילו לעסק משמשות הגדלת החלל ולתחושת עיצוב מודרני. ישנם סוגים רבים של מראות מסין מטורקיה ועוד, זגגות השרון מספקת מראות מסוג קריסטל בלגי.

 

קביעת מחיר כמה עולה מראה לבית

מחיר מראה איננו מוחלט והוא נקבע על פי מספק קריטריונים שמשתנים מלקוח ללקוח. מכיוון שהדבר תלוי בגורמים רבים, כגון: עובי המראה, מידות המראה, עיצוב אישי ועוד המחיר עשוי להשתנות ומאוד קשה לתת הערכת מחיר מקדימה מדויקת. כמו כן, עליכם לזכור שמבחינתכם תצטרכו לשלם תשלום נוסף על התקנת המראה בבית, זאת מלבד רכישתה. במאמר הבא נסקור בפניכם מספר היבטים חשובים בתחום המראות, ולבסוף נציג קצת מספרים ונתונים שיישפכו לכם מעט אור על מחירי השוק הממוצעים.

 

נפלאות המראה

ראשית נתחיל בכמה עובדות. נכון שלמראה יש תפקיד פונקציונאלי מאוד מסוים, אך יחד עם זאת המראה מתפקדת גם כמו פריט לקישוט הקיר וכך היא מוסיפה נוכחות רבה למרחב. המראה יוצרת תחושה של אווריריות, מרחב וגודל ולכן רצוי למקם מראה בחדרים צפופים, קטנים וחשוכים.

כיום נהוג להציב מראות מעוצבות בחללים קטנים אבל גם מול פריטים מעניינים שרוצים להבליט, לשקף ולהגדיל כמו יצירות אמנות. מומלץ לתלות מראות גם בחללים צרים זאת בשביל להוסיף עומק לקירות ובמיוחד בקירות מול גוף התאורה או מול אור שמש מבחוץ, בדרך זו, המראה יוצרת החזר אור ותורמת להארת האזור גם בתאורה מלאכותית וגם בתאורה טבעית.

מראות משקפות תמיד את הפריטים המוצבים מולה ומשום כך כדאי להציב אותן בסמוך לפריטים שתרצו להציב באור הזרקורים כמו ואזה מעניינת או פסל יוצא דופן. מראות הן גם פריט לכיסוי והצנעת מקומות, כמו למשל: צבע שהתקלף, רטיבות בקיר וכל פגם אסתטי אחר.

 

חיסכון בעלויות

ביחס לתמונות יקרות או פריטים דקורטיביים אחרים מראות דקורטיביות הן זולות יותר. שהמשמעות של הדבר היא לא רק בחיסכון כספי, אלא המראות תורמות רבות לאווירה מבחינה אסתטית. בבתים המודרניים כבר לא מעמיסים את הקירות בתמונות, אלא די ברכישת מראה מרשימה, או כמה מראות קטנות דקורטיביות המשתלבות היטב בחלל. בנוסף, מדובר על מוצר פרקטי וזמין, כך שניתן לתלות אותו באופן מידי וללא צורך בשיפוץ מאסיבי. את המראות ניתן לשלב גם בקיר עם תמונות קטנות שנעשה פופולרי בעיצובים המודרניים, כך נוכל לקבל מראה מושלם.

 

המיקום משפיע על גודל ומחיר

את המראה מומלץ לבחור בהתאם לסגנון החלל השולט במקום המיועד. לאמבטיה תתאים מראה קטנה מעל שידת הרחצה, לקיר ריק גדול תתאים מראה גדולה ומרשימה, לחדר שינה לחדר שינה תתאים מראת קיר גדולה בעבור מדידת בגדים או שידה לצורך איפור. את המראה יש למקם במוקד אסטרטגי, לצורך העניין אם אתם מעוניינים להציב מראה שתרשים את האורחים, מקמו מראה מעוצבת בכניסה לבית.

מלבד המיקום של המראה יש לשים לב לנתונים נוספים: גודל המראה והצורניות שלה. מראה מרובעת "תשבור" את העגלגלות של חלל גדוש בפריטים עם פינות עגולות, ואילו מראה עגולה תרכך חדרים המאופיינים בקווים ישרים וזוויתיים.

כל הנתונים הללו בסופו של יום משפיעים על המחיר הסופי. מיקום המראה ישפיע על הגודל שלה וכן על רמת הדקורטיביות של המוצר. אינה דומה מראה שמוצבת בחזית הבית למראה פשוטה שמוצבת באחד מחדרי השינה. את כל הפרמטרים האלה יש לקחת גם כן בחשבון.

כמה מראות צריך?

הטרנד השיווקי שהולך היום הוא לשלב מספר מראות על קיר אחד, זאת בשביל לייצר קירות אטרקטיביים יותר. בעיצוב זה מדובר על שילוב מרתק בין מראות בשלל גדלים וצורות הנתלות באסימטריה אחת ביחס לשנייה כאשר במרכז לעתים בולטת מראה גדולה. מראות הקיר המעוצבות יוצרות עושר מעניין על הקירות ומתאימות לחללים רבים החל מחלל הסלון, עד קירות מקשרים (לאורך המסדרון או בין המטבח לאזור המגורים).

החלטה עיצובית נוספת היא בין מראה נטולת מסגרת או מראה בעלת מסגרת ברזל מינימליסטית במראה אוורירי במיוחד בהשוואה למראה בתוך מסגרת עמוסת פרטים. ניתן להתאים את המסגרת לצבעים הבולטים בחלל או לסגנון המודגש, למשל, מסגרת כפרית או מודרנית לבית בעיצוב כפרי או מודרני. עם זאת, מסגרת עדינה ומודרנית נותנת למראה את מלוא הקרדיט.

בעת הבחירה במראה לעיצוב הבית, בדקו האם מדובר במראה איכותית, עמידה, כיצד היא ניתנת לתלייה (מאחור או שיש לה חור בחלק העליון), בצעו מדידה על מנת לקבוע מיקום מדויק למראה ותלו אותה בזהירות.

 

מחירים מומלצים למראות

כפי שציינו בפתיחת הדברים, קביעת מחיר באופן רחוק היא קשה ביותר ועלולה ליצור מצג שווא. עם כל זאת, נראה שטווח המחירים לא אמור להיות רחוק מהמחיר הסופי אותו תקבלו. ברשימה הבאה נפרוס עבורכם מגוון קטגוריות עם מחירים המותאמים לגדלים השונים. נסו לפתוח את הראש ולגזור משמעויות מהמחירים המוצגים כאן למחירים אותם אתם צפויים לקבל בהתאם למידות והנתונים אותם אתם צריכים.

 

סיכום כמה עולה מראה לבית

בימינו מראות קיר הם יותר מסתם מראה, בדרך כלל מראות קיר הם הפריט עם הנוכחות הכי מרכזית באותו החדר – התכשיט של חלל החדר. כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של מראות קיר מעוצבות לסלון ולבית וגם למשרד בקשת רחבה של סגנונות ודגמים לפי הטרנדים החמים וממיטב יצרני המראות.

חשוב לשים לב לא לקבל הצעת מחיר בטלפון – אלא להמתין שמעצב זכוכית מקצועי יגיע לביתכם וייתן לכם הצעת מחיר מלאה ומפורטת שנכונה לעבודה הספציפית אותה אתם מבקשים. כמו כן, וודאו מול מעצב הזכוכית שהעבודה כוללת את חומרי הגלם, את העבודה עצמה ואחריות על העבודה. נתון חשוב נוסף: מומלץ להתקין מראה קריסטלית מסוג קריסטל בלגי. למראה בלגית יש עמידות גבוהה ללחות, למים ואדים ומתאימה במיוחד לחדרי רחצה או למקומות שהלחות גבוהה מהרגיל, וכן אורך החיים שלה גבוה משמעותית לעומת מראות אחרות.

כמובן שלאחר שהקפדתם על בחירת מראה נכונה, מעוצבת ויפה יש לשים לב שההתקנה תהיה מקצועית. בתחום הזה לא כדאי לחסוך בכסף, כי הוא עלול להסב לכם בעתיד הוצאות כספיות גדולות והמון עוגמת נפש.

מראה

T Glass
T Glass

חברת T Glass היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן