איך לבחור מראות לבית

יתרונות המראות בבית

לשילוב מראות בחלל הבית יש יתרונות לא מבוטלים: הן מכפילות את האור בחלל, מגדילות את חלל הבית, משקפות אותנו בכל פעם שאנו עוברים על ידן, מפיצות אנרגיות, ובכלל – הן לעולם לא משקרות, תמיד הן מראות לנו כיצד אנו נראים בכל סיטואציה בבית.אז איפה ניתן למקם אותן בחלל בצורה מיטבית? וכיצד בוחרים בכלל מראות יפות ומרשימות שכאלה?

ברמה הפשוטה מראה היא רק לוח זכוכית פשוט, אך למעשה היא בעלת משמעות גדולה מבחינה פונקציונאלית בעיצוב הבית. עיצוב בית עם מראות הוא בעל השפעה כללית בלתי מוסברת, שכן המראה מכפילה תנועה ואור בחלל הבית, מספקת אלמנט עיצובי מיוחד בכל מקום בו היא ממוקמת ויוצרת אשליה של מרחב גדול.

כיום שוק המראות מוצף בכמות אדירה של דוגמאות מיוחדות ולא ניתן להתעלם מכך, חלקן תלויות, חלקן עומדות, חלקן עם מסגרת וחלקן בלי, מראות חתוכות (שילוב של כמה מראות מעוצבות בחלקים) ועוד דוגמאות רבות.

 

עיצוב עם מראה איך לבחור מראות לבית

אם אתם רוצים להיכנס לבית שלכם ולהתפעל ממנו, כל שעליכם לעשות הוא לתלות מראה גדולה על הקיר הנכון בחלל הבית. זה ייצר אפקט מרשים במיוחד, ימלא את החלל וייצור אשליה אופטית מהממת של בית גדול ואפילו יוקרתי! מראות מעוצבות הן מראות שניתן להזמין מזגג באופן אישי, כך שיותאמו לטעם שלכם, לסוג החלל ולמידות. קיים מגוון של מראות מעוצבות כשהשוני ביניהם הוא במספר פרמטרים: סוג המסגרת למראה, צורת המראה, אופן התלייה ואלמנטים מודפסים על המראה.

מטבע הדברים אנחנו רגילים למראות מלבניות סטנדרטיות, אבל במראות מעוצבות אתם מוזמנים לפתוח את הראש ולבחור צורה חדשה: בין אם זו מראה אובלית, מלבן אופקי, מראה עגולה, מראה מעוצבת בצורת לב, משושה ואפילו חלוקה של המראה למספר חלקים קטנים.

כמו בחדר השינה ובכל חלל בו אנו רגילים לשים מראה, גם בחדרים הפנימיים תוכלו לתלות על הקיר מעל המיטה מראה, או לקנות מראה עומדת אותה תציבו בחדר הארונות או ליד הארון. מומלץ לתלות מראה גם מעל הטואלט ולשים לב שיש שם תאורנה נכונה, כזו שתאפשר לנשים להסתדר ולהתאפר באור חזק וברור. בחדר האמבטיה תוכלו לתלות מראה גדולה בסמוך לכיור, אך גם כאן לתאורה יש משמעות רבה.

 

שימו לב למסגרת!

משמעות רבה יש למסגרת של המראה, שכן למרות שעיקר השימוש הוא המראה עצמה, המסגרת היא זו שמשדרת את המראה העיצובי. במידה ותמסגרו מסגרת שאינה תואמת לעיצוב של החלול, הדבר עלול להיראות בין רגע.

בשל כך יש לשים לב שהמסגרת תואמת לסגנון העיצובי של הבית, למשל: אם הבית שלכם מעוצב בסגנון כפרי, תוכלו למסגרת למראה מסגרת מרשימה ומאסיבית, אבל אם הבית שלכם מעוצב בסגנון קלאסי – תצטרכו לבחור מסגרות עדינות יותר, כגון: לבן, אפור ואפילו צבע נועז שיצליח להשתלב במראה הכללי של החלל.

את המראות חשוב לתלות בצורה מסוימת, באופן כזה שהמראה לא תהיה נמוכה מדי ו"תחתוך" כביכול את הראש לאדם גבוה, וגם לא גבוהה מדי. לכן, יש להקפיד כי המראה נוחה ומתאימה לשימוש לכל דיירי הבית. כך לגבי תליית מראה בסלון, באמבטיה, בחדרי ילדים ובכלל בכל מקום שתרצו.

 

איפה למקם את המראה?

חשוב להתאים את המראה בקפידה לחלל הרצוי, באופן כזה שהיא לא תיראה גדולה מדי ולא קטנה מדי. אם מדובר על התאמת מראה לחלל הסלון, תוכלו להתאים מראה מלבנית שפרוסה לרוחב הספות ומגדילה את הקיר.

מעל פינת אוכל תיפתח בפניכם אפשרות לשלב מראה מרובעת יותר או שילוב של מראות פזורות היוצרות מראה של פאזל. בכניסה לבית או במסדרון תוכלו לשלב מראות מלבניות אותן כדאי לתלות לאורך הקיר, אך בפועל ניתן גם לבחור מראה עם מראה מעניין והומוריסטי שתוסיף צבע לחלל ועניין רב.

 

מראות דקורטיביות איך לבחור מראות לבית

כידוע, מראה היא מוצר צריכה נפוץ ומוכרח בכל בית, אך כבר אתם בוחרים להשקיע במראה מעבר לנורמה, כדאי לעשות זאת בסטייל. מראה היא לא רק פריט שימושי אלא גם פריט עיצובי ומרשים שמוסיף יוקרה, אופי ותחושת מרחב לכל הבית. כאשר מדברים על מראות דקורטיביות, מעבר לעובדה שהן מוסיפות להגדלת המרחב, הן גם תורמות לעיצוב הכולל של כל חלל הבית.

האם המראה באמת מגדילה את המרחב?

קודם כל – וודאי שכן! לא רק שהמראה מכפילה את גודל החלל אלא היא תורמת גם בהיבט האור והתנועה ויוצר מרחב יותר שכיף להיות בו. בדיוק בשל כך את המראות כדאי למקם בחלל אותו אתם מעוניינים להגדיל, אם זה באמבטיה, בחדר השינה, בסלון, ואפילו בכניסה לבית או במסדרונות.

חשוב מאוד למקד את הצבת המראה במקום שאנו רוצים להכפיל, כמו מול חצר שפונה לנוף מרשים וירוק, מול מרפסת, מול תמונה מרשימה שתלויה בסלון, מול מזרקת מים ביתית, מול יצירת אומנות, או מול שולחן פינת האוכל – ככה הסועדים יקבלו תחושה של מרחב ושפע מאכלים.

במידה וישנו חלל קטן שבו תרצו ליצור תחושה של מרחב מרווח וגדול יותר, כמו בסלון קטן או בחדר שינה פצפון, תוכלו ליצור אשליה ויזואלית של מרחב גדול ומרווח וזאת רק על ידי תליית מראה בצורה נכונה ומשחק נכון של אור, כך תיצרו תחושה של מקום מואר וגדול הרבה יותר ממה שהוא באמת.

 

היתרונות שבשילוב מראות בחלל

מראות מעוצבות מתאימות לכל חלל ולכל סגנון עיצוב, אך וודאי שיש לשלב אותן בצורה כזו שתתאים לקן העיצוב הכללי של החלל. למשל, בעיצוב מודרני או קלאסי אפשר לשלב מראות מיוחדות עם שילוב של צבעים מרעננים, כמו חלון עתיק שהוא סוג של מראה, פאזלים של חלקי מראות, נגיעות ברזל בפרזולים מיוחדים, מראות קטנות בצורות שונות כמו מלבנים, עיגולים, בצורת ציפורים או פרחים ועוד.

בסגנון הכפרי תוכלו לשלב מראות קטנות או גדולות במסגרות עץ יפות ומיוחדות או במסגרות ברזל עם פרזולים מרשימים. למעשה, ניתן להתאים זאת לכל סגנון עיצוב כדי לקבל מראה הרמוני ואחיד.

 

חיסכון בעלויות

מראות דקורטיביות הן זולות יותר ביחס לפריטים דקורטיביים אחרים או לתמונות יקרות, כך שהמשמעות של הדבר הוא לא רק בחיסכון כספי, אלא המראות תורמות רבות לאווירה מבחינה אסתטית. אם כך, נראה כי בבתים המודרניים כבר לא מעמיסים את הקירות בתמונות, אלא די ברכישת מראה מרשימה, או כמה מראות קטנות דקורטיביות ולשלב אותן בצורה מרשימה בחלל.

בנוסף, מדובר על מוצר פרקטי וזמין, כך שניתן לתלות אותו באופן מידי וללא שיפוץ מאסיבי, שבירת קירות וכו'. את המראות תוכלו לשלב גם בקיר עם תמונות קטנות שנעשה פופולרי בעיצובים המודרניים, כך תוכלו לקבל מראה מושלם.

 

סיכום איך לבחור מראות לבית

מראות לבית חדלו כבר מזמן להיות אובייקט הנועד להשתקפות בלבד. בשנים האחרונות מראה לבית היא אובייקט עיצובי המוסיפה נופך עיצובי ואסתטי בכל חלל שבו היא נמצאת. אתם מביטים במראה ונהנים מעיצוב המראה וגם מהמראה שלכם. מראה בכל חלל, עשויה לשנות את חזות החדר.

העיצוב של המראה בא לידי ביטוי לא רק בצורה שלה, אלא גם בסוג המסגרת שלה. המראה יכולה להיות בצורה מלבנית סטנדרטית, אבל אם תבחרו מסגרת מעוצבת זה כבר ייראה אחרת. מסגרת מעוצבת למראה יכולה להיות מאלומיניום, מעץ, מאבני פסיפס, מאבני קריסטל, מתכת או אפילו מסגרת מעוצבת מזכוכית – בין אם באמצעות חיתוך הזכוכית באופן מיוחד, ובין אם באמצעות יצירת שקע במראה.

רוצים לשנות סגנון או להוסיף אביזרי נוי? לרענן את הבית? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהתרשם מהמבחר הגדול ומהסגנונות המגוונים של המראות, אחת מהן ודאי תמצא חן גם בעינכם.

חיפוי מראה למסכים

Picture of T Glass
T Glass

חברת T Glass היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן