איך לבחור מעקות זכוכית

קצת על מעקות זכוכית

בשנים האחרונות מעקות זכוכית הפכו להיות פופולאריים יותר ויותר ברחבי הארץ. השימוש הנפוץ במעקות זכוכית נמצא במשרדים, בבתים פרטיים, בחדרי מדרגות, בבריכות ובמקומות רבים, זאת לאור היתרונות הרבים שמעקות הזכוכית מציעים.

מעקות זכוכית מכניסים לכל מקום אליו הם נכנסים אווירה של יוקרה ואלגנטיות. את מעקות הזכוכית ניתן להזמין באופן אישי בכל צורה וגודל בו אתם מעוניינים; לרוב התאמתם למרחב גבוהה ביותר. אחד היתרונות המשמעותיים של התקנת מעקות זכוכית הוא הגמישות שמאפשרת חלוקה לאזורים יחד עם שמירה על מראה פתוח מואר וגדול.

מעקי זכוכית נותנים מעבר מלא של אור וכך מעניקים תחושה של מרחב פתוח. כך החדרים ממשיכים להעניק מראה גדול ורחב, אף על פי שהחציצה הרלוונטית המגדירה אזורים שונים קיימת. במשרדים רבים מעקות הזכוכית משמשים כדי לחצוץ בין אזורי עבודה שונים. כיום, ניתן אפילו להזמין מעקות זכוכית לסלון ביתי. היתרון המשמעותי שחציצה מזכוכית נותנת הוא שימוש מלא בחלל המאפשר מעבר של אור ומראה יוקרתי ומודרני לבתים רגילים ואף לבתים בהם המעקות מותקנים בין פינת האוכל למטבח.

 

מעקה זכוכית למדרגות איך לבחור מעקות זכוכית

כפי שנציין בהמשך הדברים, עניינו של המעקה בצורה הפשוטה ביותר הוא – בטיחות. בהעדר מעקה חזק ויציב התוצאות עלולות להיות כלל לא טובות; בשל כך חשוב ביותר לבחור מעקה בטוח שיאפשר לנו להתהלך בבטחה בין הקומות. בין אם מדובר על מדרגות העסק או על מדרגות הבית, מעקה זכוכית תמיד יתרום למראה המהודר והיוקרתי של משכנכם – דבר שימשוך אנשים להיכנס פנימה. מעקה זכוכית אינו דורש טיפול ותחזוקה קבועה, הוא נח להתקנה בעבור מדרגות, הדורשות מעקה עמיד לטווח רחוק.

 

מה כדאי לכם לדעת על בחירת מעקה מזכוכית?

עיצוב זכוכית

כיום ישנו מגוון גדול של סוגי עיבוד לזכוכית. אפשר לבחור את העיצוב לפי גוון זכוכית מסוים, טכניקת העיבוד (התזה, חריטה, צביעה), או לשלב בעיצוב המעקה חומרי גלם נוספים כגון ברזל, עץ או פלדות אל-חלד בגוון מתכתי מבריק.

מקום התקנת המעקה

קודם מומלץ מאוד לוודא כי המעקה מותאם לכולם, כולל לילדים. כמ כן, כאשר בוחרים מעקה זכוכית למרפסת יש לוודא כי המעקה תואם לתנאי מזג האוויר המשתנים. לאחר בדיקה מדוקדקת יש לבחור את הסביבה בה יותקן מעקה הזכוכית.

בחירת סוג הזכוכית

על פי התקן יש לבחור בזכוכית רבודה, אך אפשר לבחור בזכוכית רבודה ומחוסמת. אם מעוניינים בשקיפות מומלץ לבחור בזכוכית שקופה 'אקסטרה קליר' בעלת גוון שקוף וצלול. הזכוכית האטומה נוטה להסתיר את טווח הראייה, ולעומתה הזכוכית השקופה מאפשרת מבט פנורמי והנאה משני העולמות, על ידי בחירת זכוכית המחזירה אור.

 

שימושים של מעקות זכוכית

בימינו קיימים שימושים רבים למעקות זכוכית, כאשר אחד הפופולאריים שבהם הוא מעקות זכוכית לגמרי מדרגות. שימוש במעקה מהסוג הזה הוא בוטח יותר משימוש בחומרים רבים אחרים. הזכוכית המודרנית מיוצרת מחומרים מאוד עמידים, אפילו יותר עמידים משל מעקות אחרים. השימוש במעקות זכוכית למדרגות נותן לבית מראה יוקרתי, נקי ופתוח ומעניק תחושה של מרחב פתוח.

כיום מספר האנשים שבוחרים לשלב מעקות זכוכית גם בבתים פרטיים בין הקומות השונות, בדופלקסים או בדירות פנטהאוז – הולך וגדל. בנוסף לביטחון הרב שמעקות זכוכית נותנים הם גם קלים ביותר לניקוי. זכוכית הינה אחד החומרים העמידים ביותר לאורך שנים ללא שום פגיעה במראה שלה משמש או מפגעי מים, או פגעי מזג אוויר אחרים.

רבים בוחרים כיום להשתמש במעקות זכוכית כדי לתחום את המרפסת או את הגג. המראה שלמעקות זכוכית במרפסת הינו מודרני ואלגנטי במיוחד, ויתרונן הגדול הוא בכך שהן בטוחות לחלוטין לשימוש גם בבתים בהם נמצאים ילדים קטנים. באותו הזמן מעקות הזכוכית מאפשרים מעבר אור ואת היכולת לראות את הנוף.

5 טיפים איך לבחור מעקות זכוכית

כעת נעבור קצת לפרקטיקה. בטח אתם שואלים – כיצד בפועל עליי לבחור את מעקה הזכוכית המתאים לבית? למה צריך להתייחס? הנה לכם חמישה טיפים שאספנו עבורכם שיסייעו לכם בבחירת המעקה:

בטיחות!

התקן הישראלי מחייב התקנת מעקה במדרגות, הנחשבות למקום שבו קיימת אפשרות נפילה.

התקן מונה מספר תנאים לתקינות של מעקה: ראשית, על מעקה מדרגות להיות בגובה של מינימלי של 90 ס"מ מגובה המדרך (המדרגה), כשהרווחים בין לוחות המעקה אינם עולים על 10 ס"מ. בנוסף, התקן מחייב מאחז יד נוח לאחיזה, כדי שהמעקה יהיה באמת יעיל ולא רק מוצר נוי.

כמו כן התקן מתייחס גם לזכוכית המעקה; הזכוכית התקנית היא זכוכית רבודה, טריפלקס, המורכבת משתי שכבות שמודבקות זו לזו על מנת למנוע התפזרות הזכוכית במקרה של שבירתה. מומלץ כי הזכוכית תהיה מחוסמת, וכך גם עמידה יותר בפני פגיעות.

מסגור מעקה זכוכית

זכוכית היא חומר נוח לעיבוד המשתלב עם מגוון חומרי גלם אחרים. חומרי הגלם המועדפים למעקות זכוכית הם: אלומיניום שבדומה לנירוסטה שומר על מראה מתכתי ומבריק, אך נחשב ליקר יותר; נירוסטה שהיא חומר קל משקל ונוח לתחזוקה; ברזל שאיתו אפשר לעצב מגוון עצום של מעקות, אך יש לתחזקו בקביעות; עץ, שהוא חומר גלם מסיבי המתאים לסביבה בה הטמפרטורות נמוכות ויציבות.

מיקום המעקה

זכוכית יכולה להחזיר אור ולכן חשוב למקם את מעקה הזכוכית בזווית שבה הוא אינו גורם לסנוור על ידי אור טבעי או תאורה מלאכותית. אפשר למנוע סנוור על ידי בחירת זכוכית שאינה שקופה לחלוטין או בזכוכית המצופה נגד סנוור.

שקיפות וצבע

לזכוכית מעובדת מראה עכור מעט, שנובע מרכיבי מתכות. באמצעות עיבוד מיוחד אפשר להשיג את המראה השקוף והאיכותי, זכוכית שקופה מסוג 'קליר' יקרה יותר אך יוקרתית יותר.

אבל, שקיפות אינה חובה במעקה זכוכית. לחומר תכונות דקורטיביות נוספות כגון  דקיקות ומבנה מבריק וחלק. טכניקות עיבוד וצביעה שונות מאפשרות לעצב את פני הזכוכית במגוון אופנים, אפשר לבחור במעקה המתאים מתוך מגוון מעקות זכוכית צבעוניים, שקופים חלקית ואטומים.

ניקוי מעקה הזכוכית

בבחירת מעקה למדרגות יש לקחת בחשבון את מסגרת המעקה וניקוי הזכוכית.

ניקוי זכוכית: לניקוי המעקה אפשר להשתמש במטלית רכה ובחומר מיוחד המשמשים לניקוי זכוכיות. לאחר הניקוי חשוב לייבש את משטח הזכוכית על מנת להסיר את הכתמים היבשים שנותרו. אפשר לבחור בזכוכית דוחה כתמים, אותה אפשר לנקות באופן הפשוט ביותר.

ניקוי מסגרת המעקה: עץ הוא חומר הדורש תחזוקה קבועה, יש לנקות אותו מכתמים ולשמן או לצבוע מדי תקופה. על ברזל יש להגן מפני חלודה, ולצבוע מדי תקופה. חומרי גלם שאינם דורשים ניקוי רב הם פלדות אל-חלד. חומרים אלה אפשר לנקות באמצעות חומר ניקוי עדין ולהבריק באמצעות מטלית יבשה.

 

סיכום איך לבחור מעקות זכוכית

אם חשבתם להתקין מעקה בביתכם ההמלצה היא ללכת על השילוב המנצח של יופי, עיצוב חדשני ואיכות בצורת מעקה זכוכית. מעקות הזכוכית הפכו לפופולאריים מאוד לאחרונה והם מצויים בהרבה מאוד בתים בישראל. בשל יופיו ועדינותו של מעקה הזכוכית, אנשים רבים מעדיפים להתקין אותו על פני סוגי מעקות אחרים. המומחים של החברה שלנו, חברה המובילה בתחום המעקות, מציעים לנו שפע פתרונות לבית ולגינה ומשתפים אותנו במידע בטיפים, במידע חיוני, ובדגשים חשובים בתחום. כשמדובר בעיצוב ותכנון הבית שלנו כדאי להקשיב לעצות המומחים בתחום.

לאור זאת, יש לבחור מעקה זכוכית בהתאם לעיצוב הכולל של הבית וגרמי המדרגות. וכפי שציינו מומלץ מאוד ורצוי להיעזר בהחלטה חשובה זו בטובי המעצבים והמומחים שלנו לשם קבלת הצעות שונות לעיצוב וייעוץ.

מעקות זכוכית

T Glass
T Glass

חברת T Glass היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן