איך לבחור מדף זכוכית

בניגוד לתפיסה, מהרגע שהחלטתם להתקין מדף זכוכית לא נגמרו ההחלטות שעליכם לקחת. כעת עליכם להחליט איזה מדף זכוכית להתקין, אז איך לבחור מדף זכוכית?

איך לבחור מדף זכוכית

על מנת לסדר ולארגן דברים בבית רבים בוחרים להתקין מדפים על גבי הקירות. בדרך כלל נוכל לצפות במדפים בחדר המקלחת, המטבח ואפילו בסלון או בחדרי השינה. ישנם הרבה סוגים וצורות של מדפים אשר ביניהם מדף הזכוכית. בעצם מדובר במדף רגיל לגמרי, בצורה הסטנדרטית של מדף העץ, רק שלשם שינוי, הוא עשוי זכוכית. לכל מדף מאפיינים משלו ועל מנת לבחור מדף זכוכית שיתאים ביותר לצורך של הרוכש, כדאי לעקוב אחר כמה הוראות.

 

בחירת מיקום המדף

מדף הזכוכית אותו נבחר או עליו ימליץ בעל מקצוע להתקנה, מאוד תלוי היכן המדף עתיד להיתלות. בשלב הראשון על הלקוחות לבחור היכן הם רוצים להתקין את המדף ולאחר מכן לבחור את המדף המתאים ביותר למקום הנבחר להתקנה. באם המדף עתיד להיות מותקן בפינה בין שני קירות, בחדר האמבטיה, במטבח או אפילו בחצר, תהיה משמעות עתידית לסוג הזכוכית והעובי שממנו יהיה עשוי מדף הזכוכית. ניתן לבחור בכל מקום להתקנה מתוך הנחה שהמדף עצמו יותאם מאוחר יותר.

 

איך לבחור מדף זכוכית – מטרת המדף

לאחר שנבחר מיקום המדף, כנראה שברור לדיירים אשר רוכשים את המדף גם מה היא מטרת המדף, כלומר מה עשוי להיות מונח עליו מבחינת גודל הפריטים והמשקל שלהם. באם עתידים להיות מונחים על המדף פריטים מאוד כבדים, שיטת ההתקנה שלו וגם העובי של הזכוכית ממנו עתיד להיות עשוי המדף, יותאמו לצרכים אלו. כמובן שניתן לשנות פריטים בכל עת, אך כדאי לגבש דעה כללית לגבי מה יונח על מדפים אלו על מנת להתאים את המדף, לפחות באופן ראשוני.

 

התאמת המדף למיקומו

לאור העובדה כי ניתן להתקין מדף זכוכית כמעט בכל מקום, חשוב להתאים את המדף למקום בו מותקן. רבים מחליטים להתקין מדף זכוכית בחדר האמבטיה. בחדר זה יש לחות גבוהה וסיכוי הרבה יותר גבוה למגע של מים בזכוכית אפילו באופן מאוד תדיר. כאשר בוחרים מדף זכוכית שיותקן בחדר האמבטיה, כדאי להתאים את סוג הזכוכית, וסוג ההתקנה שלה לעובדה כי אלו יהיו חשופים כל הזמן למים. יכול להיות שלמרות כי נוח יותר להתקין בעזרת מחברי מתכת, בפועל עשויה להתפתח עליהם חלודה בקלות יתרה יותר, מאשר התקנת אותו המדף, באותו האופן אך במקום שונה.

 

בחירת עובי הזכוכית

כאשר מטרת ומיקום המדף ידועה ללקוח, וגם לבעל המקצוע, נדרש לבחור את עובי הזכוכית. באופן כללי מומלץ לבחור זכוכית של כ-8 מ"מ, זה הוא העובי הסטנדרטי בעבור מדף זכוכית כללי אשר לא עתיד לשאת משקל רב מדי. באם המטרה היא שהמדף כן יישא משקל כבד יותר מהמשקל הסטנדרטי כדאי לבחור מדף זכוכית בעובי גדול יותר מאשר מדפי הזכוכית הנפוצים יותר.

 

בחירת סוג הזכוכית

בחירה נוספת שיש לעשות היא בחירה מה יהיה סוג הזכוכית ממנו יהיה עשוי המדף. ישנם הרבה סוגים של זכוכיות כך שחשוב להתאים את סוג הזכוכית למטרת המדף וגם למיקום. לא כדאי ולא מומלץ לבחור סוג זכוכית שביר, גם אם מדובר בזכוכית שקופה או בעלת מראה יוקרתי יותר, בפועל יהיה זאת לא יעיל להכין ממנה מדף. בנוסף, ישנם סוגים של זכוכיות אשר הן אטומות יותר ועל כן מתאימות פחות, או דווקא יותר, עבור מדפים אשר תלויים מאוד בגובה.

בחירת צבע הזכוכית

במסגרת בחירת מדף זכוכית, יש לבחור גם את צבע המדף, באופן כללי מדובר במדף שקוף, אך מדף זה כן יכול להיות בעל גוון צבע מסוים. לרוב גוון הצבע הוא כחול, או יותר לכיוון התכלת, אך ניתן לבחור גם זכוכית בגוון יותר ירוק או ככה באופן כללי. בחירת צבע מדף הזכוכית צריכה להיות בהתאם לעיצוב של שאר החלל בו מותקן המדף, צבע הקירות והריהוט, אך גם לטעמו האישי של הלקוח. כמובן שתמיד ניתן לבחור את המדף הסטנדרטי שעליו כנראה חשבתם כאשר חפצתם במדף זכוכית, אך כדאי לחקור צבעים נוספים על מנת להיות בטוחים.

 

איך לבחור מדף זכוכית – בחירת אופן ההתקנה

כחלק מבחירת מדף זכוכית יש לבחור גם כיצד נרצה שהמדף יותקן. בדרך כלל הדעה שתקבע היא דעתו של בעל המקצוע אך כדאי לחקור ולהכיר אילו אפשרויות יש על מנת לבקש או לחתור להתקנת המדף בצורה המתאימה ביותר לטעם האישי ולצורך של המדף. אופן ההתקנה משפיעה על הנראות של המדף בגלל שניתן לראות את ההתקנה והיא עשויה לתפוס חלודה ובכך להרוס מעט את המראה הנקי שהזכוכית נותנת.

 

אופני התקנה

  1. התקנה סמויה – הרכיבים אשר אליהם מחברים את המדף סמויים בתוך הקיר, כך הם לא תופסים חלודה ובמקביל משווים מראה יותר יוקרתי ונקי למדף ולקיר עליו מותקן. מדובר בקידוח של הקיר ולכן לרוב כדאי לבחור בשיטה זאת כאשר עושים שיפוץ כללי בחדר והקיר עצמו כבר פתוח.
  2. התקנה גלויה – רלוונטית יותר כאשר המדף מותקן באופן עצמאי ולא כחלק משיפוץ. כולל רכיבי מתכת אשר נראים לעין ומתחברים לקיר. לרוב תהיה זאת התקנה נוחה יותר עבור בעל המקצוע ועל כן, גם תהיה זולה יותר עבור הלקוחות אשר בוחרים צורת התקנה זאת.
  3. מחזקים סמויים – במקרים בהם יש צורך בחיזוק המדף מעבר לצורת ההתקנה הרגילה שלו, נדרש להתקין מחזקים סמויים בתוך הקיר. החלטה זאת שמורה לבעל המקצוע אשר יודע הכי טוב באם הם נדרשים, היכן וכיצד להתקין אותם.

 

איך לבחור מדף זכוכית – התייעצות עם בעל מקצוע

כנראה שהתשובה המתאימה ביותר עבור איך לבחור מדף זכוכית היא להתייעץ עם בעל מקצוע. זגגים אשר מתעסקים עם זכוכית ולאור זאת מבינים גם במדפי זכוכית, יוכלו לתת חוות דעת מקצועית ומנוסה בעבור איך לבחור מדף זכוכית. הן מבחינת עובי הזכוכית, יכולת המדף לסחוב משקל, התקנת המדף ואפילו מלאי הצבעים. מהשלב שבו החלטתם היכן להתקין את המדף ולאיזו מטרה, כדאי להמשיך תהליך עם בעל המקצוע, כולל ההתקנה והאחריות של המדף.

 

התייעצות עם מכרים

חוץ מבעלי מקצוע, גם אנשים אשר כבר יש להם מדפי זכוכית בבית עשויים לספק מידע אמין ואיכותי אודות מדפי זכוכית. אלו יכולים לייעץ על בעל מקצוע איכותי אשר כבר עבדו עמו בעבר. נוסף על כך הם יכולים להמליץ על מדפי זכוכית מומלצים וסוג הזכוכית אשר מדפי הזכוכית שלהם עשויים ממנו ובאופן כללי על החוויה שלהם עם מדפי זכוכית במקום בו התקינו אותו ובצורה אותה בחרו.

בחירת מדף זכוכית חייבת להתחיל בהבנה והחלטה של הבוחרים, דיירי הבית, היכן הם רוצים להתקין את המדף ועבור איזו מטרה. בהתאם להחלטות אלו יש לבחור את צבע הזכוכית, סוג הזכוכית ממנו המדף עשוי וגם העובי שלה. לאחר שכל אלו נבחרו יש להבין ולהחליט כיצד להתקין את המדף, כלומר באיזו שיטה להתקין את המדף, אך גם איך פיזית לבצע את ההליך על מנת לקבל את התוצאה הטובה והקרובה ביותר לרצון של דיירי הבית תוך מינימום נזק לשאר החדר.

איך לבחור מדף זכוכית

T Glass
T Glass

חברת T Glass היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן