איך לבחור חיפוי קיר מטבח?

באם אתם עומדים בטרם עיצוב המטבח או שיפוצו, בוודאי תגיעו בסוף התהליך לשלב בחירת חיפוי קיר למטבח. בפניכם עומדות מספר אפשרויות, בהן הבחירה בחיפוי קרמיקה, שיש ועוד, אולם, לאחרונה הגיעה חלופה נוספת, היא הזכוכית, תוספת חדשה לעולם זה, אשר הפכה את הבחירה לקשה יותר בן רגע. אז כיצד עלינו לבחור חיפוי קיר מטבח?  

חיפוי קיר – מהו ולמה?

חיפוי קיר במטבח מהווה הגנה על קירות המטבח מפני חדירת נוזלים, לכלוך, ושאר מזיקים, אשר מגיעים אל נקודות אלו במהלך השימוש היומיומי במטבח, לרבות בישול וטיגון. מפגעים אלו עלולים לפגוע בקירות, בארונות האחסון ובעצם, בכל חלק אחר במטבח.

בעוד עבר לא היו אפשרויות רבות לבחירת החיפוי, במרוצת השנים התחום התפתח, וכיום בין שלל החידושים השונים, תופסת את מקומה הבחירה בחיפוי זכוכית, כאחת החלופות האידאליות בעבור משקי בית בישראל.

 

פונקציונאליות זה שם המשחק

כמו בכל דבר בחיים, יופי זה לא הכל. במטבח בפרט, ישנה חשיבות רבה לפונקציונאליות, זאת בשל העובדה כי למטבח פוטנציאל רב ללכלוך, בעיקר באזור הבישול. בשל כך, ישנה חשיבות רבה לבחירה בחיפוי קל לניקוי, ובמילה אחרת, פרקטי.

חיפוי קרמיקה לדוגמא, אומנם נוח לניקוי אך בשל היותו בנוי מאריחים, מעלה סיכוי להצטברות לכלוך בחריצים ובמרווחים. אם ניקח את חיפוי השיש כדוגמא, נתקל בחיפוי שאינו קל לניקוי, שכן צובר שומן רב.

לעומת אלו, חיפוי הזכוכית קל ונוח לניקוי, ואינו בעל חריצים או רווחים, בהם ישנו סיכוי להצטברות לכלוך וחיידקים.

אסתטיקה

בעת בחירת חיפוי הקיר למטבח, עלינו להתחשב בקו העיצובי של המטבח, ולעיתים, באם מדובר על חללים פתוחים, אף בעיצובו של הבית כולו. בין שלל החיפויים הקיימים, ניתן למצוא את אלו המגיעים בצבעים ומרקמים שונים, ולאלו המעוניינים בכך, אף ניתן להוסיף איורים על החיפויים.

אם ניקח שוב את דוגמת חיפוי קיר באריחי קרמיקה או שיש, נראה כי אלו אומנם ניתנים להתקנה במגוון צבעים, דוגמאות וסוגים, אך הם אינם וורסטיליים כאשר הם עומדים מול חיפוי הזכוכית. גם כאן נגלית עליונותה של הזכוכית, שכן זו נחשבת לחיפוי הוורסטילי ביותר לעומת יתר החיפויים, שכן ניתן להתאימה לכל עיצוב העולה על רוחכם.

 

אז, איך בוחרים?

למעשה, בסופו של יום, עליכם להגיע להחלטה אודות חיפוי הקיר במטבח. ראשית, ערכו בדיקה מקיפה אודות החומרים השונים, העלויות, והעיצובים השונים הקיימים. בעת הבחירה, בחנו עמידות, ונוחות לניקוי, שכן אף אחד אינו מעוניין בחיים קשים. כמו כן, בחנו עמידה בתקציבכם האישי, וכן בחנו התאמה לעיצוב המטבח והבית כולו.

T Glass
T Glass

חברת T Glass היא חברה העוסקת בתחומי ייצור זכוכיות, התאמתן לצרכים הייחודים של הלקוח תוך תכנון מדויק. החברה שלנו קיימת יותר משלושים שנים (!!). אנחנו בני הדור השני לעבודה עם הזכוכית, לכן התנסינו בסוג עבודות רחב הכולל שימושים כאלו ואחרים בזכוכית. יש לנו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק שמאפשרות לנו להתאים לכם את המוצר המדויק ביותר עבורכם, החל מתוכנות עיצוב שונות, דרכי ייצור חדשניות והתעדכנות באופנות ובטרנדים השונים בעיצוב הבית. אנחנו מציעים מגוון רחב של מוצרים, החל ממעקי זכוכית, שמתוכננים בקווים נקיים ונעשית הדמיה ממוחשבת על מנת להגיע לדיוק המירבי.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רוצים שנציג שלנו יצור עמכם קשר להצעת מחיר?
השאירו פנייתכם כאן ונשוב אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן